Date | Opponent | Result | Time/Status | Links | Notes |
---|---|---|---|---|---|
March | |||||
Fri. 9 | vs. Central (Iowa) | L, 5-3 | Final |
|
|
vs. Willamette | L, 8-4 | Final |
|
||
Sat. 10 | vs. Maryville (Mo.) | W, 8-5 | Final |
|
|
vs. Wm. Paterson | L, 7-3 | Final |
|
||
Sun. 11 | vs. Plattsburgh St. | W, 6-0 | Final | ||
vs. La Verne | W, 8-1 | Final |
|
||
Sun. 18 | vs. St. Thomas (Minn.) | W, 2-1 | Final |
|
|
vs. Wesleyan (Conn.) | W, 7-1 | Final | |||
Mon. 19 | vs. Elmhurst (Ill.) | W, 8-7 | Final |
|
|
vs. Amherst | W, 13-0 | Final - 5 innings |
|
||
Wed. 21 | vs. St. Thomas (Minn.) | L, 3-2 | Final |
|
|
vs. Amherst | W, 8-6 | Final |
|
||
Thu. 22 | vs. Chapman | W, 3-2 | Final |
|
|
vs. Williams College (Mass.) | W, 20-6 | Final - 5 innings |
|
||
Fri. 23 | vs. Augsburg (Minn.) | W, 15-4 | Final |
|
|
vs. Cal St. East Bay | W, 8-0 | Final |
|
||
April | |||||
Mon. 9 | vs. St. Norbert | W, 8-0 | Final |
|
|
vs. St. Norbert | W, 9-1 | Final |
|
||
Fri. 13 | vs. Saint Mary's (Minn.) | L, 4-2 | Final |
|
|
vs. Saint Mary's (Minn.) | W, 7-6 | Final |
|
||
Sat. 14 | at UW-Stevens Point * | L, 8-0 | Final |
|
|
at UW-Stevens Point * | L, 1-0 | Final |
|
||
Sun. 15 | at UW-Whitewater * | W, 10-3 | Final |
|
|
at UW-Whitewater * | W, 11-4 | Final |
|
||
Tue. 17 | at St. Scholastica (Minn.) | W, 7-1 | Final |
|
|
at St. Scholastica (Minn.) | W, 4-0 | Final |
|
||
Thu. 19 | vs. UW-River Falls * | L, 1-0 | Final |
|
|
vs. UW-River Falls * | W, 10-2 | Final |
|
||
Mon. 23 | vs. UW-Superior * | L, 6-5 | Final |
|
|
vs. UW-Superior * | W, 3-2 | Final |
|
||
Wed. 25 | at UW-Stout * | W, 5-1 | Final |
|
|
at UW-Stout * | W, 8-0 | Final |
|
||
Fri. 27 | at UW-Oshkosh * | L, 3-0 | Final |
|
|
at UW-Oshkosh * | L, 1-0 | Final |
|
||
Sat. 28 | vs. UW-La Crosse * | W, 5-1 | Final |
|
|
vs. UW-La Crosse * | W, 4-0 | Final |
|
||
Sun. 29 | vs. UW-Platteville * | W, 2-0 | Final |
|
|
vs. UW-Platteville * | W, 10-3 | Final |
|
||
May | |||||
Fri. 4 | vs. UW-Whitewater | W, 9-2 | Final |
|
|
vs. UW-Oshkosh | W, 4-3 | Final |
|
||
Sat. 5 | vs. UW-River Falls | W, 2-0 | Final |
|
|
at UW-Oshkosh | W, 3-2 | Final |
|
||
vs. UW-Oshkosh | L, 2-1 | Final |
|
||
Thu. 10 | at Augustana (Ill.) | W, 6-3 | Final |
|
|
Fri. 11 | vs. Illinois Wesleyan | W, 3-0 | Final |
|
|
Sat. 12 | vs. UW-Oshkosh | W, 6-3 | Final |
|
|
Sun. 13 | at UW-Oshkosh | W, 7-3 | Final |
|
|
Fri. 18 | vs. Rhode Island Col. | W, 9-1 | Final |
|
|
Sat. 19 | vs. Washington (Mo.) | L, 1-0 | Final |
|
|
Sun. 20 | vs. Plattsburgh St. | W, 6-5 | Final |
|
|
vs. Emory | W, 3-1 | Final |
|
||
Mon. 21 | vs. Linfield | L, 22-10 | Final |
|